Yazılım

Çeşitli projerlerde geliştirici,editör ve içerik yazarı olarak görev aldığım yazılım çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

>Windows Phone için geliştirdiğim uygulamalar

Windows phone sahibi olduğum dönemde, markette eksikliğini gördüğüm birkaç uygulama geliştirmiştim.

Bunlar sırasıyla; “Gazete gündem, WP Haberleri, Bobiler, Airporthaber, Fragman, Web Programlama Dersleri”

geliştirme sırasında genellikle Visual basic ve Microsoft app builder kullandım.Malesef WP`a destek kesilmesinden sonra uygulamaları marketten çektim.

>QR Barkod erişimli Online Sertifika Sistemi”DKD E-Sertifika”

Fikir, ar-ge ve kodlamasını gerçekleştirdiğim Barkod üzerinden erişilen online interaktif sertifika sistemi.Bootstrap temeli ile kodladım.Kurs hakkında detaylar,öğretmenin yorum ve tavsiyesi,Kursiyer yetenek puanı ve kurs ile ilgili geri-dönüş bilgilerini içeriyor.Hala aktif olarak çalışmakta.

>Kendi websitem üzerine kurduğum Cloud ve telefon takip sistemim

Owncloud sistemi ile web sitemin “cloud.ahmetaliatalay.com.tr” subdomainine kurduğum cloud sistemine telefon takip sisteminin entegrasyonunu gerçekleştirdim.Dosya aktarımlarımı ve telefonumun takibini bu sistem üzerinden yapıyorum.

>Tasarladığım ve içerik girişi yaptığım web siteleri

Tasarımını yaptığım ve sistemlerini optimize ettiğim web sitelerinin birkaçı, Bunlarhepbilgi.com sitesine ise yazar olarak içerik girişi yaptım.Yazılarıma hala “bunlarhepbilgi.com/author/ahmtalyatly” linkinden ulaşılabilir.

>P2P Şifrelenmiş,Yapay zeka denetimli anonim Mail servisi(Fikir)

Aklıma gelen bir fikir uygulamaya bilgim yetmedi :).Bir sağlayıcı tarafından hazırlanan mailin, şifrelendikten sonra P2P Mail ağına bağlı olan istemci sayısına göre parçalanıp istemcilere gönderilir.Alıcı tarafında doğrudan gönderilen ve istemcilerin ID`lerini ve IP`lerini içeren bir text dosyası sayesinde istemci mail servisine giriş yaptığında otomatik olarak ona gönderilmiş olan tüm mailleri bu text dosyası sayesinde istemcilerden çekerek birleştirir, şifresini çözer ve maili gösterir.Yapay zeka ise bu işlemler sırasında istemcilere mailin eşit dağıldığını, text dosyasının göndericiden alıcıya ulaştığını, İstemcilere gönderilen dosyanın yedeğinin alındığına emin olarak sistemi denetler.Bu sistem sayesinde güvenli ve hızlı mail servisi oluşturulmuş olur.